ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش درگز اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/09/15 کد خبر: 23988 هجدهمين مانور سراسري زلزله (مدارس ايمن، جامعه تاب آور)
در راستاي ارتقاي آمادگي دانش‌آموزان شهرستان درگز در برابر زلزله برگزار شد
هجدهمين مانور سراسري زلزله (مدارس ايمن، جامعه تاب آور)
مدير آموزش وپرورش درگز با بيان اينكه اين مانور سراسري با شعار «مدارس ايمن، جامعه تاب آور»برگزار شد، اظهار داشت: اين مانور در راستاي ارتقاي آمادگي دانش‌آموزان در برابر حوادث احتمالي و به ويژه مقابله با زلزله است.

پاكدل مدير آموزش و پرورش در حاشيه برگزاري مانور زلزله در مدارس شهرستان همزمان با سراسر استان اظهار داشت: مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس مانند سنوات گذشته با رويكرد ضرورت ارتقاء آمادگي و مقابله با زلزله در مدارس اجرا مي شود.

وي افزود: براساس تصميم اتخاذ شده در كميته شهرستاني ، مقرر شد كه اين مانور در دبيرستان دخترانه حضرت معصومه(س) با مشاركت دانش آموزان آموزش ديده و همكاري دستگاه هاي مرتبط، انجام شود كه اين امرپس از آموزش هاي لازم به دانش آموزان و مسئولين مدرسه با حضور فرمادار و ديگر مسئولين شهرستان در اين آموزشگاه در حال برگزاري مي باشد.

مدير آموزش و پرورش درگز تصريح كرد: آنچه كه در اين مانورها بايد محقق شود آموزش‌ها براي آمادگي اوليه و ضروري در برخورد با زلزله براي دانش‌آموزان و خانواده‌هاست. وي افزود: هجدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در كليه مدارس شهرستان با شعار مدرسه ايمن.... جامعه تاب آور، 15 آذر ماه همزمان در مدارس شهرستان با مشاركت دانش‌آموزان اجرا مي‌شود. و با برگزاري اينگونه مانورها سطح آمادگي افراد در هنگام وقوع زلزله و يا حوادث بالا رفته و واكنش هوشيارانه نسبت به بحران از خود نشان خواهند داد و بديهي است آسيب كمتري خواهند ديد.

پاكدل افزايش مهارت‌هاي فردي و جمعي دانش‌آموزان، عكس‌العمل صحيح و سريع در هنگام مواجه با چنين حوادثي، آشنايي دانش‌آموزان با زلزله و خطرات ناشي از آن، كاهش خسارات و افزايش فرهنگ خود امدادي و دگرامدادي را از اهداف اصلي برگزاري اين همايش خواند و گفت: مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس همه ساله با همكاري آموزش‌وپرورش، مديريت بحران فرمانداري و ديگر دستگاه‌هاي اجرايي برگزار مي‌شود.

فرماندار شهرستان درگز نيز در پايان مانور با قدرداني از زحمات دست اندركاران برگزاري اين مانور گفت: با انجام آموزش هاي لازم بايد آمادگي مقابله، بازسازي و بازتواني را در حوادث و بلاياي طبيعي احتمالي داشته باشيم.

وي بر لزوم داشتن آگاهي و آمادگي همه دستگاهها در برابر حوادث طبيعي تاكيد كرد و ادامه داد: هر فرد به عنوان سرپرست و يا عضوي از خانواده مي تواند با فراگيري توصيه هاي ايمني و عمل به آن ها جان خود و اطرافيان را در برابرخطرات ناشي از زلزله حفظ كند.

مرتضي حميدي با اشاره به اين كه مديريت صحيح بحران در حوادث و بلاياي طبيعي موجب كاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسان ها مي شود اظهار داشت: هدف اصلي از اجراي مانور زلزله در مدارس آشنايي دانش آموزان با راههاي برخورد با اين بلاياي طبيعي و انتقال آن به خانواده ها مي باشد.

تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal