ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش درگز اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/09/17 کد خبر: 24137 نشست اعضاي شوراي دانش آموزي شهرستان با فرماندار
در فضايي شادو صميمي برگزار شد:
نشست اعضاي شوراي دانش آموزي شهرستان با فرماندار
جلسه شوراي دانش آموزي در محل فرمانداري با حضور فرماندار، مديريت آموزش و پرورش، معاونت پرورشي و مسئول سازمان دانش آموزي در روز سه شنبه مورخه 95/9/16 برگزار شد

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش درگز، مرتضي حميدي در ديدار اعضاي شوراي دانش آموزي ضمن خوش آمد گويي به دانش آموزان و مسئولين از اينكه در بين دانش آموزان قرار گرفته اظهار خشنودي و خرسندي كرد و اساس شوراي دانش آموزي را مشاركت دانش آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشي، پرورشي و انضباطي و ايجاد ارتباط صحيح با مسئولين دانست.

فرماندار كه خود فرهنگي مي باشد گفت: اولين و مهمترين هدف شوراي دانش آموزي تحكيم، تعميق ارزشها و باورهاي ديني، خصوصا آموزه هاي سياسي و اجتماعي است. همچنين ارج نهادن به شخصيت و كرامات دانش آموزان و عقلانيت و رسيدن به خود باوري و داشتن اعتماد بنفس را از مهمترين اين اهداف برشمرد و ازدانش آموزان خواست تا با مطالعه و تحقيق و پژوهش سطح فرهنگي، اجتماعي و سياسي خود را براي حضور در عرصه هاي رسمي اجتماعي بالا ببرند.

وي همچنين به لزوم مشورت در كارها تاكيد كرد و بيان داشت: استبداد به راي باعث هلاكت و نابودي ميشود وقدرت واقعي، توانايي ايجاد ارتباط صحيح و نفوذ در ديگران است.

حميدي اولويت دوم دولت را پس از اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل، جامعه شناسي و آسيب شناسي دانست وبيان داشت: تمامي دانش آموزان ما و مخصوصا اعضاي شوراهاي دانش آموزي كه منتخب ديگر دانش آموزانند بايد پژوهنده، جامعه شناس و آسيب شناس اجتماعي باشند و بتوانند با در نظر گرفتن اهداف شوراي دانش آموزي و علم بر سنگيني اين مسئوليت با مطالعه و برنامه ريزي و مشاوره از انديشمندان و افراد با تجربه سعي درايجاد بهبود در حال و هواي دانش آموزان كنند.

فرماندار درگز از مسئولين آموزش و پرورش خواست تا اين جلسات هر ماه برگزار شود تا دانش آموزان بتوانند بيشتر و بهتر از قبل در عرصه هاي اجتماعي فعاليت كنند و همچنين از مديران مدارس خواست تا بخشي از وظايف و مسئوليت هاي مدرسه را بر عهده شوراها قرار دهند تا آنها يا بگيرند در چهارچوب مقررات و قوانين فعاليت كنند.

وي در پايان با طرح اين سوال كه اگر من فرماندار بودم چه ميكردم؟ از تك تك دانش آموزان خواست تا نظرات و پيشنهادان خود را مطرح كنند و پاسخگوي نظرات آنها نيز بود. به طوري كه پس از اتمام نظرات اعضاي شورا مقرر شد فرماندار درگز با حضور ماهانه و بازديد از مدارس با برگزاري تيريبون آزاد سخنان و نظرات ساير دانش آموزان را بشنود و همچنين به خواسته دانش آموزان پيگير نوسازي مدارس به خصوص هنرستان ها و ايجاد هنرستان هاي جديد در رشته هاي متنوع باشند و براي ساخت يك كانون و محل همايش براي دانش آموزان با اداره كل و استانداري مذاكره كند.

حميدي فرماندار درگز در پايان از زحمات پاكدل مدير آموزش و پرورش اسماعيل زاده معاون پرورشي و صيادي مسئول سازمان دانش آموزي تقدير كرد و از دانش آموزان علاقه مند خواست تا در پشت ميز فرماندار بنشينند و نظر و احساس خود را بيان كنند.

 در اين نشست دانش آموزان با زباني ساده و صادقانه به بيان مشكلات موجود شهرستان وآموزشگاه خود پرداخته و خواستار برگزاري مجدد اين نشست ها شدند.

 

تعداد بازدید: 62
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal